O konkursie

Szanowni  Państwo

_

       Witamy serdecznie na stronie Muzycznych Konfrontacji Młodych – Koszalin 2017. Miło nam poinformować, że nasz międzynarodowy konkurs pianistyczny, a także warsztaty orkiestrowe i instrumentalne w postaci wykładów oraz  lekcji otwartych, składające się właśnie na Muzyczne Konfrontacje, zostały ponownie objęte patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Świadczy to o słuszności naszych działań i motywuje nas do dalszej wytężonej pracy nad rozwojem tego projektu.

       Tegoroczną edycję międzynarodowego konkursu pianistycznego, oprócz kilku kosmetycznych zmian,  poszerzyliśmy o dodatkową grupę wiekową, zapraszając tym do uczestnictwa w Konfrontacjach najstarsze programowo klasy szkół muzycznych II stopnia. Mamy nadzieję, że poszerzenie wąskiej obecnie na rynku polskim oferty konkursowej, dedykowanej wspomnianym klasom, cieszyć sie będzie odpowiednim zainteresowaniem.

       Poza tym założenia programowe, cele projektu oraz  jego forma organizacyjna zostaje bez zmian. Pozostajemy przy sprawdzonej formule 3 – etapowego konkursu pianistycznego, w trakcie którego odbywać się będą warsztaty orkiestrowe, wykłady, lekcje otwarte oraz pokazy. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i programem konkursu, a także z innymi informacjami, zawartymi na naszej stronie. Będzie ona sukcesywnie, w trakcie całego poprzedzającego konkurs okresu, uzupełniana kolejnymi danymi, a także stanowić ma naszą główną platformę komunikacyjną z Państwem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Międzynarodowych Muzycznych Konfrontacjach Młodych – Koszalin 2017.

 

            W imieniu organizatorów i własnym

                            Paweł Gajdzis

    Dyrektor artystyczny MKM – Koszalin 2017